Temperatura w przyszłym tygodniu może osiągnąć nawet 20 stopni

Już w ten weekend temperatura znacznie podskoczy. Będzie słonecznie i pogodnie z licznymi przejaśnieniami. W przyszłym tygodniu temperatura w regionach południowo-zachodnich może sięgać nawet 19 stopni Celsjusza.

Pamiętajmy jednak, że kalendarzowa zima zakończy się w trzecim tygodniu marca (22 marca). Zmiana pogody wynika z południowej cyrkulacji ciepłego powietrza znad Atlantyku oraz wchodzącego znad Europy Środkowej ciepłego wyżu. Pierwszej fali ciepła spodziewajmy się w ten weekend. Temperatura na południu kraju przekroczy nawet 10 stopni Celsjusza, a na wschodzie oscylować będzie w granicach 5 stopni. Meteorolodzy przewidują, że w całej Polsce wyłoni się dużo słońca.

Temperatura luty 2021
Prognozowana temperatura na środę (24.02) – windy.com

W kolejnym tygodniu temperatura będzie wynosić od kilku do kilkunastu stopni. Szczyt ciepłej aury nastąpi w czwartek, wówczas na południu Polski temperatura podskoczy do nawet 19 stopni. W innych regionach Polski np. w Warszawie termometry wskażą 13 stopni, a w Poznaniu 16 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia IMGW

Tak nagły wzrost temperatury powietrza spowoduje roztopy, dlatego do końca tygodnia śnieg powinien zniknąć z naszych ulic całkowicie. IMGW informuje, że w najbliższych dniach wydane zostaną ostrzeżenia 1. stopnia przed roztopami w obszarach południowej oraz północnej Polski. W tym momencie ogłoszono ostrzeżenia 2. stopnia dla regionów Wisły poniżej ujścia Narwi z uwagi na przekroczony stan ostrzegawczy wody.

Dodaj komentarz