Pogoda w pierwszym tygodniu marca

Podczas tegorocznej zimy pojawiły się rekordowe wysokie temperatury jak i bardzo silne mrozy i śnieżyce. Pierwszy tydzień marca przyniesie dynamiczną pogodę dla całej Polski.

Do środy (3 marca) Polska będzie pod wpływem układów wysokiego ciśnienia. W znacznej części kraju będą jednak utrzymywać się chmury i lokalne mgły. We wtorek słońce pokaże się na południu, a w środę na zachodzie i w części wschodniej Polski. Opadów deszczu będzie mało i wystąpią w rejonach wschodnich i południowo-wschodnich.

Początek tygodnia

Temperatura marzec
Prognozowana temperatura na czwartek 04.03) – windy.com

Słupki rtęci będą oscylowały w graniach 4-8 stopni Celsjusza jeżeli będzie utrzymywać się zachmurzenie. Lokalnie temperatura może spać do zaledwie 2-3 stopni. Zdecydowanie wyższe temperatury pojawią się na południu kraju, a w środę na zachodzie. Temperatura może wzrosnąć do 12-14 stopni Celsjusza na zachodzie a w okolicach województwa dolnośląskiego i opolskiego do 15-16 stopni. We wtorek wiatr będzie potęgował odczucie chłodu w centrum i na wschodzie kraju.

W czwartek nastąpi zmiana pogody którą przyniesie front z północy. Na północy kraju będzie deszczowo a pod koniec dnia mogą nastąpić opady śniegu. Południowe obszary Polski nadal będą cieszyć się słoneczną pogodą.

Temperatura na weekend

Od piątku nastąpi poprawa pogody. Układy wysokiego ciśnienia przyniosą słońce, jednak pojawią się również przelotne opady deszczu. Ostatnie dni marca przyniosą temperaturę od 1 do 4 stopni Celsjusza w centrum, 4-6 st. C na zachodzie, a na południu około -2 st. C. Temperatura w niektórych regionach może spać do nawet -7 stopni.

Dodaj komentarz