Mapa jakości powietrza – Mapa smoguSprawdź jakość powietrza w swoim mieście na mapie jakości powietrza. Na tej mapce znajdziesz dokładne pomiary jakości powietrza miast wojewódzkich. Czyste powietrze to ważny czynnik mający wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Zanieczyszczone powietrze lub smog jest powodem śmierci wielu Europejczyków. Na podstawie danych Europejskiej Agencji Środowiska (skrót. EEA) w Polsce rocznie z powodu zanieczyszczeń powietrza umiera zbyt wcześnie nawet 45 700 osób. Kraków jest wymieniany jako miasto z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Polsce. Mapa smogu w Polsce pozwoli na zaplanowanie podróży do Krakowa w odpowiednim czasie.

Indeks jakości powietrza: SO2, pył PM10, CO, pył PM2,5, O3, NO2, benzen.

Mapa zanieczyszczenia powietrza

Normy zanieczyszczenia powietrza w Polsce są średnio dwukrotnie wyższe niż w pozostałych krajach. Poziom alarmowy PM10 wynosi 150 µg/m³, a normy ustalone przez WHO 50 µg/m³. Mapa zanieczyszczenia powietrza jest wskaźnikiem, który pokazuje jakość powietrza na żywo.

Mapa smogu Airly jak sprawdzić?

Na samym początku odszukaj miejsce w którym jesteś. Wykorzystaj wyszukiwarkę widoczną w górnym rogu widoczną w postaci lupy. Jeżeli odszukałeś miejsce które chcesz sprawdzić sprawdź jaki kolor ma punkt w pobliżu twojej lokalizacji. Kolor zielony oznacza dobrą jakość powietrza, a kolor fioletowy bardzo złą. Środkową wartością jakości powietrza jest kolor pomarańczowy. W prawym górnym rogu możesz zmienić czynnik zanieczyszczenia np. na NO2, czyli dwutlenek azotu. Mapa smogu działa poprawnie dzięki danym dostarczanym z Mapa Airly. Detektory smogu mapy Airly zlokalizowane są w wielu miejscach Polski, aby były jak najbardziej dokładne.