Radar Burz – sprawdź gdzie są burze onlineJeśli zastanawiasz się gdzie jest teraz burza to właśnie tutaj sprawdzisz bieżącą sytuację pogodową. Radar burz dostarczy danych w kwestii burz przemieszczających się w kierunku miejsca Twojego pobytu. Nie musisz być ekspertem lub łowcą burz, aby korzystać z radaru burzowego. Aby włączyć radar burz wystarczy laptop lub smartfon z dostępem do Internetu. Radar dostarczy danych, które pozwolą na zaplanowanie pracy lub urlopu. Nie każdy radar burzowy gwarantuje tak wysoką dokładność wyładowań. Gdy tylko chcesz dowiedzieć się gdzie są burze skorzystaj z radaru burzowego na żywo. Każdy grzmot, który zobaczysz zostanie zarejestrowany i oznaczony odpowiednim kolorem. Kolor grzmotu zależy od czasu w którym nastąpiło wyładowanie atmosferyczne. Sprawdzaj burze na żywo za pomocą naszego portalu.

Radar burz – jak używać?

Korzystanie z radaru burz nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy wyjątkowych umiejętności. Wystarczy tutaj podstawowa umiejętność poruszania się w Internecie i to już wszystko. Dane na temat wyładowań przedstawione są w bardzo przystępny sposób. Jeśli chcesz sprawdzić burze online zwróć uwagę na miejsce w którym jesteś. Następnie spójrz na czerwone punkty, które oznaczają najnowsze burze. W ten prosty sposób możesz korzystać z radaru burzowego na żywo zupełnie za darmo. Radary burzowe są zdecydowanie dokładniejsze od ręcznego obliczania gdzie znajduje się teraz burza. Aby to sprawdzić wystarczy policzyć sekundy od pojawienia się pioruna do usłyszenia grzmotu. Jeśli usłyszeliśmy grzmot po 3 sekundach oznacza to, że znajdujemy się 1000 metrów od burzy. Dlaczego w taki sposób ręcznie liczymy odległość od zjawisk burzowych? Wynika to z prędkości jaką pokonuje światło, czyli 300 000 km/s. Radar burz jest zdecydowanie lepszym sposobem na sprawdzenie odległości. Wynika to z faktu, że radar burzowy pozwala na dużo szybsze zorientowanie się gdzie występuje burza. Pozwala to, na wyprzedzenie burzy i odpowiednie zaplanowanie czasu potrzebnego na poszukanie schronienia lub powrót do domu. Istnieje jeszcze zasada zachowania bezpieczeństwa podczas burzy nazywana jest regułą 30-30. Nie jest tak dokładna jak radar burzowy online jest jednak bardzo prosta. Zasada polega na sprawdzeniu jak długo od momentu ujrzenia błyskawicy usłyszeliśmy grzmot. Jeśli jest to mniej niż 30 sekund pilnie szukajmy schronienia. Jeżeli minęło ponad 30 minut od usłyszenia grzmotu możemy czuć się bezpiecznie. Dzięki powyższym sposobom jesteś w stanie sprawdzić burze i zachować swoje bezpieczeństwo niezależnie od czasu i sytuacji w której się znajdziesz.

Po uruchomieniu mapy ustaw miejsce, które chciałbyś obserwować. Po wyszukaniu miejsca mapa jest ładowana i wyświetla ostatnio zarejestrowane wyładowania atmosferyczne w wybranym rejonie. Pioruny wyświetlane są za pomocą punktów, których kolor różni się w zależności od czasu uderzenia. Kolorem czerwonym oznaczone są najnowsze uderzenia piorunów, z kolei pomarańczowym najstarsze. Punkty radaru burz przemieszczają się wraz z frontem burzowym, który możesz sprawdzać na bieżąco. Im więcej widocznych punktów na mapie oznacza, że burza jest intensywniejsza. Za pomocą przycisków przybliżania i oddalania możemy powiększać naszą mapę. Radar burzowy jest dokładny i umożliwia sprawdzenie przesuwania się burz na żywo o dowolnej godzinie. Możemy również prześledzić archiwalne dane przemieszczających się frontów burzowych. Jeśli chcemy sprawdzić czy burza się zbliża, wystarczy przybliżyć mapę i określić swoją lokalizację. Radar burz umożliwia każdemu użytkownikowi sprawdzenie aktualnej sytuacji pogodowej i sprawdzenie gdzie są burze online.

Po co sprawdzać radar burz?

Większość osób jeszcze kilka lat temu nie korzystało z możliwości jakie oferują strony z prognozami burzowymi. Posługiwali się starymi metodami liczenia w celu określenia gdzie znajduje się burza. Sposób wydawał się prosty i skuteczny nie był jednak niezawodny. Główny problem wynikał z małej dokładności i czasu, który pozwoliłby na odpowiednie przygotowanie na nadchodzącą burzę.  Dla osób niepamietających tego sposobu dokonamy krótkiego przypomnienia. 3 sekundy od momentu pioruna do usłyszenia grzmotu oznaczają odległość 1000 metrów. Radar burz jest dużo lepszym sposobem na ustalenie w jakiej odległości jest burza i kiedy do nas dotrze. Wyznaczenie, gdzie znajduje się front burzowy nie jest skomplikowane. Radar burzowy online wykorzystuje w tym celu detektory burzowe rozmieszczone na terenie całej Europy. Każdy z detektorów odbiera sygnał, który jest informacją o wyładowaniach burzy. Sieć jest naprawdę duża i składa się z kilku tysięcy urządzeń lokalizujących burze. Każdy właściciel powinien zadbać o jak najlepsze umiejscowienie detektorów piorunów. Im wyżej zostanie zainstalowany detektor, tym zasięg zbierania informacji o wyładowaniach jest większy. Anteny detektorów zbierają informację o kierunku przemieszczania się burz. Dane uderzeń piorunów są zbierane, a następnie umieszczane na interaktywnej mapie. Radar zbiera bieżące burze na żywo i aktualizuje z częstotliwością około 5 minut. Radar burzowy online można sprawdzać na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Jeśli masz smartfon z Internetem, to masz dostęp do bieżących informacji o burzach i prognozach na najbliższe dni lub godziny. Radary burzowy to proste narzędzie umożliwiające śledzenie burz w każdym miejscu Polski. Jeśli chcesz sprawdzić burze na żywo to wystarczy, że wejdziesz na naszą mapkę. Używanie radaru jest łatwe, proste i przyjemne. Zapewne każdy z internautów poradzi sobie bez względu na jego wiek, umiejętność obsługi komputera czy smartfonu.

Dla kogo radar burz?

Radar burz

Radar burz został stworzony dla wszystkich pasjonatów zjawisk burzowych. Do korzystania ze strony zachęcamy również zwykłych użytkowników, którzy mogą w łatwy sposób sprawdzić bieżącą burzę. Radar burzowy jest przydatny osobom, które organizują przyjęcie na świeżym powietrzu lub inną imprezę rodzinną. Maksimum występowania burz przypada na okres letni, ale zdarzają się lata, w których rekordowa liczba przypadała na wiosnę lub jesień. To właśnie ten okres postrzegany jest jako najlepszy moment na wypoczynek w Polsce. Aby nie planować bezskutecznie wypoczynku lub przyjęcia powinniśmy na żywo sprawdzać burze online. Radar burzowy jest zdecydowanie lepszy niż telewizja czy radio z uwagi na szybkość informacji o tych zjawiskach. W każdym momencie dnia możesz włączyć swój komputer i sprawdzić radar burz. Takie narzędzie daje czas na ucieczkę, gdy tylko zbliżają się burze. Dzięki temu możesz spokojnie poinformować gości przyjęcia weselnego, że czas schować się do środka.

W Polsce coraz częstsze są gwałtowne burze. Powodem występowania gwałtownych zjawisk jest ocieplenie klimatu, które z każdym rokiem postępuje. Wybierając się w góry lub nad morze pamiętaj o sprawdzeniu prognozy na najbliższe godziny. Jak wszyscy wiem planowanie wakacji w Polsce jest zazwyczaj trudne z uwagi na pogodę, która potrafi nas zdenerwować. Jeśli nie chcesz dać się zaskoczyć skorzystaj z radaru burze online. Taka weryfikacja informacji sprawi, że będziesz przygotowany na ewentualną burzę i zabierzesz odpowiednie ubrania. Radar burzowy możesz mieć zawsze ze sobą w telefonie komórkowym, pamiętaj tylko o dostępie do Internetu, który jest niezbędny do śledzenia informacji w czasie rzeczywistym. Sposób ten jest dużo wygodniejszy i pewniejszy niż oglądanie prognozy pogody w telewizji z uwagi ciągłą zmienność pogody.

Po co nam radar burz? Prognoza pogody za pomocą radaru burzowego

Pogoda w Polsce bywa trudna do przewidzenia, nawet przez ekspertów. Do analizy warto wykorzystać najnowszą technikę opartą o system detektorów burzowych. To właśnie nasza strona oferuje możliwość wykorzystania najnowszej technologii w celu śledzenia burzy. Radar burz pozwala na dokładne określenie gdzie są burze nad Polską. Korzystanie z detektorów burzowych jest dobrym źródłem danych dotyczących wyładowań atmosferycznych.

Radar burz jest narzędziem, które pozwala na sprawdzanie gdzie pojawią się burze w najbliższym czasie i czy znajdą się w Twojej okolicy. Oprócz radaru burzowego możemy śledzić opady deszczu, ponieważ burze to bardzo gwałtowne zjawiska pogodowe. Radar burz jest dobrym narzędziem dla urlopowiczów lub wędkarzy z uwagi na możliwość sprawdzania informacji w każdym miejscu. Pamiętajmy, że burze są niebezpieczne i należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w celu uniknięcia porażenia piorunem. Przed każdym wyjściem na ryby lub na zwykły spacer sprawdź jak wygląda sytuacja na radarze burzowym online. Jeśli zauważysz, że burza zmierza w Twoim kierunku zastanów się czy nie lepiej pozostać w domu.

Wielu użytkowników korzysta z prognoz pogody umieszczonych w Internecie. Sprawdzalność prognoz nie zawsze jest wysoka, z uwagi na zmienność pogody w Polsce. Podczas lata zmiany są najczęstsze, ponieważ to w tym okresie występuje najwięcej gwałtownych burz. Nasza interaktywna mapka opierająca się na danych z kilku tysięcy urządzeń gwarantuje dużą skuteczność w sprawdzaniu gdzie występuje burza online. Jeśli nie masz czasu śledzić prognozy pogody w telewizji warto skorzystać z naszego radaru burzowego. Obsługa naszej strony jest wyjątkowo łatwa dla każdej osoby poruszającej się w świecie Internetu. Już teraz dodaj stronę do ulubionych i polub nasz fanpage, gdzie otrzymasz powiadomienia w przypadku wystąpienia gwałtownych burz na terenie Polski.

Radar burzowy na żywo

Radar burzowy na żywo prezentuje dane w czasie rzeczywistym. Dokładność detekcji jest całkiem dobra i zazwyczaj nie mniejsza niż jeden kilometr. Dokładność pomiaru porównywalna jest do najlepszych stacji wykrywających burze. Stacje radaru rejestrują sygnały elektromagnetyczne grzmotów. Razem z czasem oraz pozycją geograficzną obliczana jest pozycja uderzenia pioruna za pomocą metody TOA (time of arrival). Dla większości osób burza to raczej brzydka pogoda, która komplikuje wakacyjne wyjazdy. Radar burzowy to narzędzie pozwalające śledzić burze na żywo w celu uniknięcia gwałtownych zjawisk. Radar burz jest prosty i pozwala każdemu na sprawdzenie pogody online. Najistotniejszym faktem jest to, że radar burzowy działa na każdym dostępnym urządzeniu, może to być telefon, laptop lub tablet.

Radar burzowy online

Dlaczego tak wielu ludzi korzysta z radaru online? Jednym z powodów jest prostota sprawdzania bieżącej sytuacji burzowej. Nie każdy musi być ekspertem przewidywania zjawisk burzowych w Polsce. Teraz można to zrobić w łatwy i przyjemny sposób sprawdzając dane za pomocą radaru burzowego online. Jeśli jesteś łowcą burz to mapka pozwoli Ci na trafne przewidywanie przemieszczania się frontów burzowych. Dzięki wykorzystaniu interaktywnej mapki łowcy burz mogą sprawdzać burze na żywo i czekać w miejscu gdzie burza się pojawi. Łowcy burz to osoby fascynujące się wyładowaniami atmosferycznymi. Dane określające położenie i aktywność wyładowań pochodzą z detektorów piorunów. Detektory są konieczne do tego, aby radar burzowy działał w prawidłowy sposób. Dzięki kilku tysiącom detektorów dane są niezwykle dokładne i wiarygodne, co pozwala na trafne przewidywania kierunku przesuwania się burz. Dane o wyładowaniach to dla łowców burz cenna informacja, pozwalająca na skuteczne pomiary i obserwacje otaczającej aury. Jeszcze kiedyś informacje na temat burz były dla większości zwykłych użytkowników niedostępne. Nowoczesna technologia i mobilizacja fanów ekstremalnych zjawisk spowodowała rozwinięcie systemu detekcji, który pozwolił na rozpowszechnienie danych pogodowych. Mamy nadzieje, że nasza strona zachęci Cię do śledzenia burz online i to może właśnie Ty staniesz się kolejnym z łowców burz.

Radar burz – Blitzorung

Jeśli szukasz radaru burz to Blitzorung jest świetnym narzędziem umożliwiającym śledzenie zjawisk burzowych. Radar Blizortung to sieć detektorów wykorzystująca technikę TOGA oraz TOA. Używana częstotliwość VLF waha się od 3-30 kHz. Efektywność systemu zwiększana jest przez używanie filtrów ograniczających zbędne zakłócenia. Pojawiające się błędy w detekcji wynikają ze zbyt małej ilości urządzeń pokrywających dany teren. System radarów gwarantuje wiarygodność danych na poziomie minimum jednego kilometra od miejsca uderzenia pioruna. Jeśli szukasz burze online to radar burz blitzorung jest szybkim narzędziem oferującym mapy statyczne i dynamiczne.