Radar wiatru – Wiatr w PolsceSprawdź radar wiatru online. Wiatr może być bardzo niebezpieczny pamiętaj o tym i sprawdzaj prognozę na żywo. Radar wiatru to świetne narzędzie, które w prosty sposób pozwala na sprawdzenie aktualnego kierunku, prędkości oraz siły wiatru na całym świecie. Aktualna mapa wiatru online udostępnia śledzenie na żywo wszystkich zjawisk pogodowych jak na przykład wiatry lokalne lub huragany. Sprawdź siłę wiatru w km/h w Polsce i Europie. Lokalnym wiatrem wiejącym w Polsce jest wiatr halny, które pojawia się w górach na południu Polski. Halny to ciepły i suchy wiatr. Wiatry na całej ziemi mają kilkaset lokalnych nazw np. mistral, bryza, zefir.

Rodzaje wiatru

  • Stałe – nie zmieniają swojego kierunku w ciągu roku. Są to pasaty, antypasaty.
  • Sezonowe (okresowe) – wiatr, który zmienia kierunku w cyklu rocznym lub dobowym. Przykładem jest monsun.
  • Zmienne (lokalne) – zmieniają kierunek w zależności od lokalnych układów barycznych. Przykładami jest monsun, bryza lub fen.
  • Pustynne (Samum) – gwałtowne, suche i gorące wiatry wiejące na pustyniach Afryki Północnej i Półwyspu Arabskiego.

Kierunek wiatru

Sprawdź jaki jest kierunek wiatru i skąd aktualnie wieje wiatr? Sprawdź prędkość wiatru, który wieje nad Polską. Radar wiatru pokazuje aktualne pomiary wiatru i prognozę pogody na najbliższe dni. Aby sprawdzić wiatr przesuń znacznik i sprawdź jaka jest prędkość wiatru w Polsce lub w Europie.