Upał z burzami w najbliższych dniach ponownie powróci

Już po weekendzie czeka nas uderzenie gorącego powietrza. Sprawdźmy jaka pogoda pojawi się w Polsce w najbliższych dniach. 

Po kilkunastu dniach umiarkowanej temperatury nastąpi chwilowe mocne ocieplenie aury. Już w poniedziałek nastąpi wzrost temperatury do 32 stopni Celsjusza. Następnie w połowie tygodnia będzie nieco chłodniej i temperatura spadnie w większości kraju do 25 stopni, jednak nad morzem temperatura będzie wynosiła jedynie 20 stopni.

Źródło: imgw.pl

Ostatni lipcowy weekend przyniesie kolejną gorącą falę powietrza i wówczas na termometrach pojawi się nawet 30 stopni Celsjusza. Początek sierpnia również przyniesie korzystną aurą z temperaturami, która mogą osiągnąć 33 stopnie po 5 sierpnia. 

Synoptycy z Instytutu Metrologii i Gospodarki Wodnej wydali alerty pierwszego i drugiego stopnia dla większości województw w Polsce.

Przyczyną wydania alertów są burze i nadchodzące upały. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące nachodzących zostały wydane dla większości województw kraju. Jedynym regionem gdzie nie ma takiego zagrożenia jest północo-wschodnia część Polski. 

Dodaj komentarz