Jak zostać aktorką?

Dla kobiet zainteresowanych zawodem aktorki istnieje kilka możliwości rozpoczęcia pracy w branży. Aby zostać aktorką bez szkoły aktorskiej, należy zdobywać doświadczenie biorąc udział w castingach. Dzięki castingom osoby bez wykształcenia kierunkowego mają możliwość zagrania w filmach, serialach lub reklamach. Casting może stać się początkiem przygody aktorskiej. Należy pamiętać, że w zawodzie aktorki talent jest najważniejszy. Warto zatem skorzystać z każdej okazji, która pozwoli na poszerzenie sieci kontaktów i umożliwi zdobycie nowych umiejętności zawodowych. Poniżej przedstawimy podstawowe zasady, którymi powinny kierować się dziewczyny zastanawiające się nad tym jak zostać aktorką?  

Jak zostać aktorką – ścieżka kariery przyszłej aktorki

Tak jak wspominaliśmy dla osób bez wykształcenia kierunkowego pierwszą możliwością zdobycia pierwszych doświadczeń są castingi. Dużo ważniejsze od wykształcenia są konkretne umiejętności oraz predyspozycje. Na początku możemy ukończyć szkołę policealną lub wybrać się na studia na kierunku aktorstwo. W przypadku Szkoły Filmowej w Łodzi, niezbędne jest zdanie egzaminów wstępnych. O tym jak zostać aktorką powinny myśleć kobiety odważne, które lubią pracę przed ludźmi. Przyszłe aktorki muszą mieć świetną pamięć i posiadać umiejętności dobrej komunikacji z innymi ludźmi. Większość nowych aktorek decyduje się grać w filmach różnego typu. Potencjalnych pracodawców w karierze aktorskiej warto szukać w internecie lub za pomocą agencji artystycznych. Jedną z najlepszych agencji tego typu w Warszawie jest Agencja Infernal. Jeżeli nadal zastanawiasz się jak zostać aktorką to pamiętaj, że profesjonalne agencje dają większą szansę na zdobycie pracodawcy.

Ile zarabia aktorka?

Zarobki aktorek są różne. To jaką kwotę zarobi aktorka zależy od przedsięwzięć w których bierze ona udział. Najgorzej opłacane są aktorki grające w teatrach – są to zarobki w od 2 tysięcy złotych i nie przekraczają 4 tysięcy. Aktorki filmowe mogą liczyć na wyższe zarobki i będzie to nawet 2 tysiące złotych za jeden dzień na planie filmowym. Profesjonalna aktorka filmowa może zarobić nawet ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie.